GRADAVIMAS

Gradacija-kiekvienas medienos tašas įvertinamas pagal stiprumines savybes ir pažymimas “C” raide ir skaičiumi. Kuo skaičius didesnis , tuo mediena atlaiko didesnes apkrovas( įvertintos atsižvelgiant į atsparumą lenkimui, tempimui, slėgimui, taip pat įvertinami tokie parametrai kaip elastingumas bei tankis). Tiek Lietuvoje, tiek ES labiausiai paplitusios yra dvi klasės C16 ir C24.

Graduota mediena naudojama laikančiose konstrukcijose, kur itin svarbus tikslus apkrovų paskaičiavimas (pvz. gegnės, statramsčiai ir kt.),  naudojama tokiose srityse, kur medinės konstrukcijos sudaro statinio pagrindą ir prie jo yra tvirtinami kiti elementai. Šiuo atveju medienos matmenų tikslumas yra labai svarbus, nes leidžia itin lygiai iškloti paklotą be didelių pastangų ir labai palengvina darbą (jei pvz. prie medinių elementų yra tvirtinama OSB plokštė). Minėtos savybės yra labai aktualios statant karkasinius, skydinius, modulinius namus.
Medienos kokybinis rūšiavimas gali būti vizualinis stipruminis ir medienos mašininis.

Vizualinis stripruminis rūšiavimas, -kai mediena rūšiuojama vizualiai, kur svarbiausia šakų skaičius, dydis, šakų santykis. Rūšiuotojas  privalo būti specialiai apmokytas ir turėti licenziją. Tuo tarpu mašininis stipruminis rūšiavimas- tikslesnis.  Mašininį stipruminį medienos rūšiavimą gali atlikti įmonė tik turėdama atitinkama sertifikatą.  Ant kiekvienos lentos  turi būti pažymėta : medienos rūšis, stirptuminio rūšiavimo  standarto, gamintojo ientifikavimo numeris ir sertifikavimo firmos identifikavimo numeris. Be to, Europos Sąjunga medienos gaminiamsyra sukūrusi  CE saugumo klasę.